Vitrin Doğal Taş Rehberi Firma Rehberi Haberler Fuar Takip İhale Takip
Mermer Katalog (TÜRKİYE'nin En Büyük Mermer Portalı)

 

 

.
İLİK MERMER-GRANİT
Yetkili Adı : Ömer İLİK - Halil İLİK
Telefon : +90(312) 3686256
Fax : +90(312) 3680868
GSM :
İl : Ankara
İlçe : Merkez
Adres : Samsun Yolu 16. Sok No5 Üregil ANKARA
Web : www.ilikmermer.com
E-Posta : info@ilikmermer.com

T arihçe
1938 yılında Halil İLİK tarafından kurulan firmamız,İLİK MERMER adı altında Türkiye’nin çeiitli yerlerinde mermer ve taahhüt sektörlerinde hizmet vermeye başladı.Sonrasında fabrikalaşmaya yönelik saglam adımlar atıldı.

Öncelikli olarak ocak çalışmaları başladı.1960 yında başlayan ocak çaışmaları çok güçlü ve geniş bir yelpazaye dönü?tü.1980 yılından sonra artan ocak sayımız ve kapasitemiz bize bu geniş yelpazayi saglad?.

1970 yılında ise bugün faaliyet gösterdigimiz fabrikanın temelleri atıldı.O yıllardan bu zamana gelecek olursak,getirdigimiz yenilikçi ve modern bakış açısıyla tam kapasiteyle çalışan büyük bir fabrikaya ulaştık.

Ülkemizin en değerli hazinelerini en iyi şekilde degerlendirmek amacıyla yaptıgımız yatırımlar sayesinde ve çalışma azmimizi yeniliklerle,gelişen teknolojiye olan uyumla birleştirerek bugün Türkiye’nin önde gelen sayılı kuruluşları arasındaki yerimizi aldık.
Türkiye’nin sahip oldugu değerleri en iyi şekilde işleyerek gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında bilinirligimizi arttırdık.Degerlerimizin kaybolmaması için büyük bir özveriyle hareket ettik.Taşa hayat verdik.Taşa hayat veriyoruz...

Taş...Taş deyince bir deger biçemiyor insan.Sanki degersiz bir maddenin söylenişi gibi.Oysa su dersek...Ya da toprak...Hayatımızın en önemli parçaları onlar.Toprak olmasaydı ya da su,yaşam olur muydu...O kadar büyük bir deger...Peki ya taş...Gerçekten degersiz mi bizim için...

Taş olmasaydı yaşadıgımız evler,üzerinde yürüdügümüz yollar ve kaldırımlar,defalarca Çıkıp indigimiz merdivenler,suyun coşkuyla aktıgı çeşmeler,Arındıgımız hamamlar ve banyolar,en sıcak yemeklerin yendigi mutfaklar,keyif yapılan balkonlar olur muydu...Bir çırpıda insanın aklına gelenler bunlar sadece.insanı insan yapan ve yaşamı saglayan gereksinimler...Hepsinde insan eli var...İnsanın taşa verdigi deger,taşın insana verdiği hayatlar var...Tüm bu güzellikler için...Yaşamı güzel kılmak için...İnsana hakettiği değeri vermek için...Tüm güzel insanların güzel yaşamları için...Taşa hayat veriyoruz...

 

Firma Kayıt Tarihi : 29 / 03 / 2011 Görüntülenme Sayısı : 23168
  İLİK MERMER-GRANİT FAALİYET ALANLARI
mermer ocakları Mermer Fabrikaları İşlenmiş Mermer İhracatı
Blok Traverten İhracatI İşlenmiş Traverten ihracatı
  İLİK MERMER-GRANİT ÜRÜNLERİ
KAPLAN POSTU
AFYON
AMASYA KOYU BEJ
SIVRIHISAR KOYU BEJ
ilik mermer
DENİZLİ TRAVERTEN-A
DENİZLİ TRAVERTEN-B
MARMARA -B
MARMARA-A
AMAPA GRANİT
NEV İMPERİAL RED
VERDE STAR
   
  MERMER KATALOG Hakkımızda   |   Site Kullanım Şartları   |   Reklam Yönetimi   |   İletişim   |  
Bu sitenin tüm hakkı İletişim Basın Ajansı'na aittir. Görüş ve önerileriniz için İletişim Bilgilerimizden faydalanarak bizlere ulaşabilirsiniz.